Czynna poniedziałek - sobota w godzinach: 16:00 - 17:00 (oprócz pierwszych piątków miesiąca)

• dokumenty i dane potrzebne do sakramentu chrztu świętego

• - metryka urodzenia dziecka
    - dane rodziców (data i miejsce ślubu, imiona, nazwisko panieńskie matki dziecka)
    - dane rodziców chrzestnych (imiona, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania)
    - dokument z kancelarii parafii rodziców chrzestnych stwierdzający, że są praktykującymi katolikami i mogą być dopuszczeni do tej godności

• dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa

• - świadectwo chrztu (nie starsza niż 3 miesiące licząc od planowanej daty zawarcia małżeństwa)
    - dane świadków małżeństwa (imiona, nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania).

Narzeczeni po uprzednim umówieniu daty ślubu, najpóźniej półtora miesiąca przed zawarciem małżeństwa, przychodzą z dokumentami z Urzędu Gminy do kancelarii parafialnej, by spisać protokół przedmałżeński.
    Należy zadbać również na ok. pół roku przed ślubem o wzięcie udziału w naukach przedślubnych dla narzeczonych w dowolnym miejscu, gdzie są prowadzone.