1. Dzisiaj (2 sierpnia) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 17:45.

3. W czwartek (6 sierpnia) obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta o godzinie 18:00. To także pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godziny 17:00 do 18:00.

5. W ramach duchowego przeżywania pielgrzymki do Częstochowy, przygotowania do Uroczystości 100-lecia Bitwy Warszawskiej („Cudu nad Wisłą”) oraz przygotowania do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny od 5 do 14 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i Apel Jasnogórski. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

6. Biskup naszej Diecezji, bp Romuald Kamiński, w związku ze 100-leciem Cudu nad Wisłą prosi o całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia. U księży w zakrystii można się zapisać na daną godzinę czuwania (20:00-8:00) tak, aby w kościele o każdej porze były minimum dwie osoby. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, to adoracja się nie odbędzie i poinformujemy o tym w przyszłą niedzielę na ogłoszeniach.

7. Podczas Mszy Świętych i nabożeństw prosimy o zakrywanie ust i nosa.

8. Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy Świętych i nabożeństw. W niedziele Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 9:00, 12:00 i 18:00, natomiast w dni powszednie o godzinie 18:00, czasami także o godzinie 17:00. Do spowiedzi prosimy o przychodzenie 15 minut przed Mszami Świętymi, ponieważ będzie tylko jeden ksiądz. W okresie wakacyjnym nie będzie piątkowej wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.