1. Informujemy, że nie obowiązują już limity wiernych wewnątrz świątyni. Jednak nadal należy zakrywać usta i nos oraz zachować dystans od siebie. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz naszej Diecezji, przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla:
• Osób chorych lub mających objawy infekcji
• Wszystkich wiernych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
Pozostałych wiernych dyspensa nie obowiązuje.

2. W związku z poluzowaniem obostrzeń w czerwcu nie będzie już niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 7:00. Nie będziemy także transmitować Mszy Świętych oraz nabożeństw.

3. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy. W tę niedzielę kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

4. W poniedziałek (1 czerwca) przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 17:00 i 18:00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 16:45.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (4 czerwca). Tego dnia w Kościele obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godzinie 17:00 i 18:00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
• W piątek (5 czerwca) – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godziny 16:00 do 17:00 oraz od 21:00 do 22:00.
• W sobotę (6 czerwca) – Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godzinie 18:00.

8. W przyszłą niedzielę (7 czerwca) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach Świętych do puszek będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

9. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

10. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 18:00 udzielimy szczególnego błogosławieństwa dla tegorocznych maturzystów.

11. Dzisiaj o godzinie 17:30 ostatnie Nabożeństwo Majowe, a w czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17:30.

12. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy w tym czasie złożyli ofiary na potrzeby Kościoła.

13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.