Choinka jest wirtualna, ale pomoc realna. Dołącz do nas!

Wirtualna Choinka (WirtualnaChoinka.pl) to akcja, której celem jest ogrzanie domów – przez zakup węgla na okres zimowy oraz rozradowanie serc najmłodszych – przez zakup prezentów bożonarodzeniowych. Akcja jest organizowana od 2010 roku i co roku pomagamy ok. trzem tysiącom osób przez rozdysponowanie ponad 100 ton węgla i 1000 prezentów dla dzieci. Nasi Darczyńcy nie tylko kupują prezenty świąteczne dla rodzin potrzebujących, ale także węgiel.

przez rozdysponowanie ponad 100 ton węgla i 1000 prezentów.  Czy tak będzie i w tym roku? To zależy także od Państwa.  

Komu pomagamy

Listę osób, do których kierowana jest pomoc, przekazują nam wolontariusze. Doskonale znają oni rodziny i ich sytuację materialną. To wydaje się nieprawdopodobne, ale 27 kilometrów od stolicy trafiliśmy do domu rodziny z szóstką dzieci, w którym zamiast podłogi było klepisko. Wielokrotnie rodziny potrzebujące nie mają za co kupić węgla na zimę. Pewnie zastanawiają się Państwo, jakie są ich pragnienia. Matka samotnie wychowująca dzieci marzy o tym, żeby otrzymać pościel, inna rodzina prosi o komplet ręczników, kołdrę, piżamki dla dzieci, środki higieniczne czy produkty spożywcze.

Bieda jest dziedziczna 

Doświadczamy, tego, że bieda jest dziedziczna i jeśli nie pokażemy dzieciom, że marzenia można zrealizować. A ich rodzicom nie pomożemy w potrzebie, to ich sposób myślenia się nie zmieni. W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale o poczucie godności. Godność chcemy tym rodzinom przywrócić, taka jest nasza misja.

Jak się zaangażować?

Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl wybieramy formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci lub zakup węgla. Ze stronie dowiadujemy się o pragnieniach dzieci, a są one różnorakie. Jedni marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inni o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych – bez naszej pomocy – nie będą miały szans na realizację.

Zostań Mikołajem

Kiedy wybiorą Państwo prezent, otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego z opisem prezentu oraz gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć. Chcąc wyrazić wdzięczność Darczyńcom prześlemy zwrotnie interaktywny upominek.

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka Komitet Społeczny „Wirtualna Choinka” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas iRuchu Światło- Życie. Potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie www.wirtualnachoinka.pl. Kontakt dla mediów: Katarzyna Rudnicka – koordynator akcji „WirtualnaChoinka.pl”,  tel.501 373 533, mail: organizatorzy@wirtualnachoinka.pl