Niedziela Słowa Bożego

Z inicjatywy papieża Franciszka 23 stycznia br. obchodzona będzie w Kościele kolejna Niedziela Słowa Bożego.

Papież: Boga nie przerażają nasze grzechy, ale brak wiary w Jego miłość

Niedziela Słowa Bożego obchodzona będzie w całym Kościele. Zainicjował ją Franciszek w 2019 r., aby “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

– Ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, papież akcentuje rolę Kościoła jako wspólnoty, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym Kościół się modli – zauważa ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II.

Biblista przypomniał, iż wedle nauczania Kościoła, biorąc do ręki ewangelie z umiłowaniem i szacunkiem, wierny bierze do ręki Ciało Chrystusa. “

– Dla naszych dusz i naszego myślenia Ewangelia jest potrzebna jak tlen podtrzymujący życie i stanowi źródło chrześcijańskiego dynamizmu i zaangażowania – powiedział ks. Witczyk KAI.

W indywidualnym jak i wspólnotowym rozważaniu Pisma Świętego może być pomocna bezpłatna aplikacja „Dzieło Biblijne”. Zawiera ona naukowy komentarz do wszystkich czytań, łącznie z Psalmem.

– Aplikacja ma być pomocą dla księży, katechetów i wszystkich ludzi dla solidnej, naukowej refleksji nad Pismem Świętym – podkreśla ks. Marcin Zieliński, wiceprzewodniczący Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II i twórca aplikacji.

Źródło: Deon.pl