Wirtualna Choinka – akcja, w którą wszyscy możemy się włączyć


Nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ kilkoma ruchami można zafundować potrzebującej rodzinie węgiel, aby nie marzła w zimowe dni. Czy aby tylko?

Wirtualna Choinka (WirtualnaChoinka.pl) to akcja, której celem jest ogrzanie domów – przez zakup węgla na okres zimowy oraz rozradowanie serc najmłodszych – przez zakup prezentów bożonarodzeniowych. Akcja jest organizowana od 2010 roku i co roku pomagamy ok. trzem tysiącom osób przez rozdysponowanie ponad 100 ton węgla i 1000 prezentów dla dzieci. Nasi Darczyńcy nie tylko kupują prezenty świąteczne dla rodzin potrzebujących, ale także węgiel.

osób przez rozdysponowanie ponad 100 ton węgla i 1000 prezentów. Czy tak będzie i w tym roku? To zależy także od Państwa.

Listę osób, do których kierowana jest pomoc przekazują wolontariusze. Doskonale znają oni rodziny i ich sytuację materialną. Kiedy nasi wolontariusze wchodzą do domów osób obdarowanych nierzadko zdarzają się sytuacje, że chcą tam wrócić i samemu dopomóc rodzinie wyjść z biedy.

Kruche serca

Pewien nasz wolontariusz pracuje w dziale HR, zobaczył w jakiej sytuacji znajduje się potrzebująca rodzina – tragiczne warunki mieszkaniowe, brak środków na utrzymanie. Po rozmowie z nimi podjął decyzję, że musi coś zrobić. Wrócił do siebie, znalazł szkolenie, które podniosło kwalifikacje ojca rodziny, a później załatwił mu pracę. Inny wolontariusz pojechał z synami rozwozić węgiel do rodzin i gdy zobaczył, że w jednej rodzinie brakowało butów, zaraz pojechał i je kupił. Nie możemy i nie chcemy być obojętni na to, w jakich warunkach żyją rodziny blisko nas. W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale o poczucie godności. Godność chcemy tym rodzinom przywrócić, taka jest nasza misja – mówi Artur Kołaczek z Fundacji Kibicuj Rodzinie.

Jak się zaangażować?

Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl wybieramy formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci lub zakup węgla. Ze stronie dowiadujemy się o pragnieniach dzieci, a są one różnorakie. Jedni marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inni o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych – bez naszej pomocy – nie będą miały szans na realizację.

Opcja tylko dla mężczyzn

Nasi Darczyńcy nie tylko kupują prezenty świąteczne dla rodzin potrzebujących, ale także węgiel. Zwykle pakujemy go w worki i właśnie do tej akcji szukamy wolontariuszy. Jest to jedno popołudnie, kiedy to męską ekipą pragniemy coś zrobić dla innych, by oni nie marzli zimą. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się na adres: organizatorzy@wirtualnachoinka.net

Obdarujemy każdego Mikołaja

Kiedy wybiorą Państwo prezent, otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego z opisem prezentu oraz gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć. Chcąc wyrazić wdzięczność Darczyńcom prześlemy zwrotnie interaktywny upominek.

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka jest Komitet Społeczny „WirtualnaChoinka” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas iRuch Światło- Życie. Potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie www.wirtualnachoinka.pl.

Kontakt do organizatorów: Katarzyna Rudnicka – koordynator akcji „WirtualnaChoinka.pl”, tel.501 373 533, mail: organizatorzy@wirtualnachoinka.pl