Święto patronalne Domowego Kościoła

Skromny dom w Nazarecie to dla każdego wierzącego, a szczególnie dla rodzin chrześcijańskich, prawdziwa szkoła Ewangelii. Podziwiamy tu urzeczywistnienie się zamysłu Boga, by uczynić z rodziny zwartą wspólnotę życia i miłości; tutaj uczymy się, że każda chrześcijańska komórka rodzinna ma być małym «Kościołem domowym», w którym jaśnieją cnoty ewangeliczne. Skupienie i modlitwa, wzajemne zrozumienie i szacunek, osobista dyscyplina i wspólna asceza, duch ofiary, praca i solidarność — to typowe cechy Rodziny Nazaretańskiej, które czynią z niej wzór każdego naszego ogniska domowego”.

/Jan Paweł II, 30.12.2001/

W święto patronalne Domowego Kościoła, w tegoroczną niedzielę Świętej Rodziny, życzymy każdej rodzinie naszej wspólnoty, a także kapłanom w niej posługującym, aby każdy z nas, w miejscu, w którym postawił nas Pan Bóg, dążył do dojrzałości chrześcijańskiej poprzez drogę wiary, nadziei i miłości.

W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa niech towarzyszy nam modlitwa do Opiekuna Świętej Rodziny:

„Witaj, opiekunie Odkupiciela,
i oblubieńcze Maryi Dziewicy.
Tobie Bóg powierzył swojego Syna;
Tobie zaufała Maryja;
z Tobą Chrystus stał się człowiekiem.

O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam,
i prowadź nas na drodze życia.
Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę,
i broń nas od wszelkiego zła. Amen”

(Franciszek, List apostolski Patris corde).

Z serdecznymi pozdrowieniami i zapewnieniem o modlitwie,

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK